Haberler

DC Direnci ve Trafo Sargı Direnci Testi Nedir?

DC Direnci Nedir?

DC direnci, iletkenin doğal statik direncidir, nesneye belirli bir miktarda DC akımı uygulanarak nesneye uygulanan dirençtir.

Trafo Sargı Direnci Testi Nedir?

Trafo Sargı Direnci Testi; sargılar arasındaki büyük farkları ve bağlantılardaki açıkları kontrol etmektir. Transformatör sargılarının direncinin ölçülmesi, her bir devrenin düzgün şekilde bağlanmasını ve tüm bağlantıların sıkı olmasını sağlar. Sargıların direncinin ölçülmesi, bağlantıların doğru olmasını sağlar ve direnç ölçümü, ciddi uyumsuzlukların veya açılmaların olmadığını gösterir.

Trafo Sargı Direnci Test Cihazı Nedir?

Zayıf tasarım, kötü montaj, kötü kullanım, uygun olmayan ortamlar, aşırı yükleme veya yetersiz bakımdan kaynaklanan transformatörlerde olası hasarı değerlendirmek için önemli bir teşhis aracıdır. Transformatörlerde sargı direnci, kısa devreler, gevşek bağlantılar veya kademe değiştiricilerde bozulan kontaklar nedeniyle değişecektir. Konfigürasyondan bağımsız olarak, direnç ölçümleri normalde faz-faz yapılır ve okumalar, kabul edilebilir olup olmadıklarını belirlemek için birbirleriyle karşılaştırılır.

Trafo Sargı Direnci Ölçer için önerebileceğimiz test cihazları;