Bilyalı Basınç Test Cihazı

Bilyalı Basınç Test Cihazı

İğne Alev Test Cihazı

İğne Alev Test Cihazı

Kızaran Tel Test Cihazı

Ürün Kodu MT-WG1
Ürün Markası MULTITECH
Stok Durumu Var

TS EN 60695-2-10, 60695-2-11, 60695-2-12, 60695-2-13 standardlarına birebir uygun olarak yanıcılık testlerinden kızaran tel testini gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Dokunmatik ekran, led aydınlatma, baca davlumbazı, uzaktan kumanda, standarda uygun geniş kabin ve baca çıkış ekipmanlarıyla gelmektedir.

Teklif İste Yazdır

   Elektrikli ürünler, ev aletleri, aydınlatma ürünleri, iç tesisat malzemeleri, fiş, priz, anahtarlar, pano ve yüksek gerilim cihazları vb. içerisinde aşırı akım durumu, kısa devre arızaları, yanlış ve hatalı kullanım sebebiyle oluşabilecek aşırı ısınmanın plastik vb. tutuşabilir malzeme üzerindeki etkisi elektriksel güvenlik standartlarına uygun olarak kolay bir şekilde test edilebilmektedir. Ayrıca izolasyon ve yalıtım malzemeleri ve diğer yanabilir tutuşabilir malzeme ve ürünlerin nihai mamuller için akkor tel ile alevlenebilirlik testi (GWEPT), malzemeler için akkor tel ile alevlenebilirlik indisi (GWIT) testi ve malzemeler için akkor tel ile tutuşma sıcaklığı (GWFI)  tayini testini de yapılabilmektedir.

EN 60695-2-10: Kızaran tel test cihazı ve genel test motodlarını tarif eder.

EN 60695-2-11: Bitmiş (nihai) ürünler için test metodunu tarif eder (GWEPT)

EN 60695-2-12: Malzemeler için test metodunu tarif eder. (GWFI)

EN 60695-2-13: Malzemeler için diğer test metodunu tarif eder. (GWIT)

TEST İLKELERİ VE ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:
Test ilkesi: 

    Standartta tarif edilen şekle sahip malzemeden imal edilmiş kızaran tel büyük bir akım değeri ve kızgın tel test cihazı kullanılarak 1 dakika boyunca 550 ℃ ~ 960 ℃ arasındaki test sıcaklığına kadar ısıtılır. Daha sonra test numunesi kızaran tel tarafından 0,95 N ± 0,10 N kuvvet uygulanarak 30 saniye boyunca dikey konumda yakılır. Test numunesi veya tabandaki ince ambalaj kağıdının damlayan parçalardan alev alıp almadığı, yanma süresi ve alev boyu gözlemlenerek test numunesinin alev alma tehlikesi değerlendirilir.

Ürün özellikleri: 

    Test numunesinin yanma derinliğinin kontrol edilmesinde kullanılan ölçüm sistemine sahip cihazımız hızlı ve kesin sonuçlar vermektedir. Test düzeneği numunenin kızgın tele doğru hareketini sağlayan motorlu bir düzenekle otomatik olarak çalıştırılmaktadır. Ayarlanan süreye ulaşıldığında test numunesi kızgın telden kendiliğinden ayrılmaktadır. 1100 ºC’ye varan sıcaklık direncine sahip (standart 1050 dereceyi gerekli kılmaktadır) 1 mm kalınlığında orijinal UK LAB K tipi termokupl bulunan bu cihaz hassas bir sıcaklık kontrol elde edilmesine olanak sağlamaktadır. 

   Dokunmatik geniş ekran, uzaktan kumanda, kullanım kolaylığı ve standarda uygun kabin seçeneğiyle benzer ürünler arasında eşsizdir. 

TANIMLAR:

Kızaran tel
   Kızaran tel, dıştan dışa anma çapı 4,00 mm ± 0,07 mm olan, nikel/krom (> 77 % Ni/20 ± 1 % Cr) telinden yapılmış üzerinden en az 120A akım geçebilen bir direnç telidir.

Kızaran tel deney cihazı
   Kızaran telin uygulanması sırasında yatay bir düzlemde tutulacak ve deney numunesine 0,95 N ± 0,10 N bir kuvvet uygulanacak şekilde tasarımlanmalıdır. Kuvvet, kızaran tel veya deney numunesi birbirlerine doğru yatay olarak hareket ettirildiğinde, bu değerde muhafaza edilmelidir. Kızaran tel ucunun, deney numunesine girmesi ve numune boyunca hareketi 7 mm ± 0,5 mm ile sınırlı olmalıdır.

Test Kabini
Cihaz, yeterli hacimde hava akımı içermeyen bir ortamda çalıştırılmalıdır.
En az 0,5 m³’lük bir hacme sahip olan bir odanın, test için yeterli hacim olduğu kabul edilir.
Test kabininde test örneğine düşen ortam ışığı kızaran telin kızarıklığı hariç 20 lux’u geçmemelidir. Bu, yerine yerleştirilmiş bir lüks metre ile ölçülür. Her testten sonra, test yeri, tükenmiş oksijenin yerini almak üzere havalandırılmalıdır.

Ambalâj kâğıdı ve alt tabaka
Numuneden kızaran ve yanan parçaların düştüğü ambalaj kağıdı ISO 4046 Madde 4.215’de belirtildiği gibi 12 g/m² ile 30 g/m² yoğunluğa sahip, yumuşak, sağlam ve hafif sargı kağıttan olmalıdır.  Ambalaj kağıdının üzerine yerleştirildiği alt tabaka ise düzgün yuvarlatılmış en azından 10 mm kalınlığa sahip ahşap olmalıdır.

Sıcaklık ölçme sistemi
Kızaran telin uç sıcaklığı, bağlantı yeri yalıtılmış olan, mineral yalıtımlı, metal kılıflı ve ince telli 1 sınıfı ısıl çift ile ölçülmelidir (IEC 60584-2). Isıl çift, kaynak noktası mümkün olduğu kadar uç kısmına yakın kılıf içerisine yerleştirilen, 960 ºC’a kadar sıcaklıklarda sürekli çalışmaya elverişli dıştan dışa anma çapı 1,0 mm olan, örnek olarak, NiCr ve NiAl (K tipi) (IEC 60584-1) tellere sahip olmalıdır. Kılıf, en az 1050 ºC’luk bir sıcaklıkta sürekli çalışmaya dayanıklı bir metalden meydana gelmelidir. 

Kızaran tel alevlenebilirlik indeksi (GWFI)
GWFI, ilgili kalınlıktaki üç deney numunesinin aşağıda üç koşulu sağladığı deneyde elde edilen en yüksek sıcaklıktır.
a) Akkor telin çekilmesinden sonra, deney numunesinde devam eden ve sürekli olan en uzun alev veya akkorlaşma (tR), 30 saniye içinde sönmüştür,
b) Deney numunesi tamamen tükenmemiştir ve
c) Ambalaj kağıdında hiçbir tutuşma yoktur.

Kızaran telin tutuşturma sıcaklığı (GWIT)
GWIT, ilgili kalınlıktaki üç deney numunesinin aşağıda iki koşulu sağladığı deneyde dayandığı en yüksek
deney sıcaklığından 25 K (900 °C ve 930 °C için 30 K) daha yüksek olan sıcaklıktır.
a) Tutuşmaz veya
b) Kendi kendine devam eden ve sürekli olan alevli bir yanma, tek bir alev olayı için 5 saniyeden daha uzun
süre oluşmaz ve numune tamamen tükenmez.

Teknik Parametreler

Kızaran tel Ф 4 mm ± 0.04 mm Ni/Cr (77/20) 
Termoçift 1 mm K tipi termokupl, sıcaklık dayanımı 1100 derece 
Kızaran telin omik ısıtma sıcaklığı 500 ℃ ~  960 ℃ (dijital görüntüleme 3 ℃’den düşük sıcaklık dalgalanmalarında çalışabilir) Sıcaklık ölçüm cihazının hassasiyeti: ± 0.5 sınıf.
Kızaran teldeki numune basıncı 0.95 N ± 0.1 N (ayarlanabilir)
Azami ısıtma derinliği 7mm ± 0.5mm
Numune hareket hızı 10mm /s ~ 25mm /s
Test süresi 30 s ± 0.1 s (1 s ~ 999.9 s ayarlanabilir)
Altlık   10 mm kalınlıkta tahta; 12 g/m2 ~ 30 g/m2 standart ambalaj kağıdı sarılı
Test alanı ve hacmi Led aydınlatmalı ≤ 20 Lx,
Kabin içi siyah boyalı, kabin hacmi en az 0.5 m3
Ebatlar ve ağırlık W: 1100 mm × D: 550 mm × H: 2000 mm, 140 kg
Kontrol Dokunmatik ekran + PLC kontrol + Uzaktan kumanda
Güç 1kVA 220V /50Hz& 110V /60Hz
Ürünlerimiz hakkında fiyat teklifi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurup tarafımıza gönderin.
Teklifimiz en kısa sürede tarafınıza gönderilecektir.
Not: Alım yapılacak adet sayısını belirtmeniz verilecek fiyat açısından önem taşımaktadır.

 

Henüz yorum eklenmemiş.

Ürünle ilgili kullanı­m kılavuzu için info@multi-tech.com.tr adresinden iletişim ­kurabilirsiniz.

Benzer Ürünler